Eindelijk was het zo ver! Op 20 maart vertrokken we met acht Pepergangers en een luit naar de Open Hof in Kampen. We wilden het kerkasiel van het Oezbeekse gezin Babayants steunen. Reden voor de Open Hof om een kerkasiel te beginnen was dat de kinderen van de familie hier zijn geworteld, de jongsten zijn in Nederland in een AZC geboren.
We werden vriendelijk ontvangen met koffie, thee en koek. In de kerkzaal ontvingen we de kaars, die dag en nacht brandt, van de groep voor ons, afkomstig uit Nuenen. Daarna begon onze viering met een gebed en een psalm. Ieder van ons had een bijdrage in de vorm van een gedicht, een tekst, een lied of muziek.
We spraken onder andere over de kracht van het woord en het Woord en over de betekenis van Licht. We waren stil voor meditatie tijdens het luitspel en gebed. We zongen meerstemmig en in kanon. Ontroerend was het ‘Bleibet hier und wachet mit mir’ om onze verbondenheid met het gezin te laten klinken.
De twee uur vlogen om. Wij gaven de kaars door aan mensen uit Hoogeveen. Op een grote landkaart staat met spelden aangegeven waar de groepen vandaan komen. Ze komen uit het hele land en van daarbuiten. Hartverwarmend zoveel aandacht als er is voor dit kerkasiel.
We danken de vrijwilligers van de kerk, die al meer dan een jaar met het gezin waken, voor de ontvangst en hun volhardendheid.
Voor onze groep smaakt dit naar meer. Zijn er meer mensen die ook een keer mee willen? Aanmelden kan bij Betty de Groot, secretaris@ovg-web.nl
Foto genomen tijdens het bezoek door Petra Elzes