De 40 dagentijd heeft, ook in de Peper, vaste tradities die we koesteren. Zo begon het op Aswoensdag met een stille, ingetogen viering met een kleine groep mensen die het askruisje kregen. Dezelfde dag kregen we het eerste ‘blaadje’ van de 40 dagen kalender thuisgestuurd. Het thema is Pelgrimeren, toepasselijk voor het Pepergasthuis dat een opvang was voor pelgrims die in de Middeleeuwen de reliek van Johannes de Doper in de Martinikerk kwamen bezoeken. We zijn de drie Pepergangers die dit mogelijk maken dankbaar.
En dan nog een traditie: de rijstverkoop voor de Voedselbank. Van harte aanbevolen. Het bestuur is blij met al die initiatieven vanuit de gemeenschap; activiteiten voor onszelf maar ook voor anderen buiten de gemeenschap.
Op woensdag 8 april houden we een gemeenschapsavond in de Columnakerk. Na het bespreken van de jaarstukken, gaan we in groepen uiteen om met elkaar van gedachten te wisselen. We hopen natuurlijk dat iedereen erbij is en we vruchtbare gesprekken hebben. Er volgt nog een uitnodiging per Peperpost met bijlagen. Peperpost ontvang je als je staat ingeschreven in Peperpraktisch (zie aanmelding ‘Adressenbestand’ op de website).
Per 1 maart is Petra Elzes gestopt met de redactie van de nieuwsbrief. Petra heeft vanaf het begin van de nieuwsbrief zich intensief ingezet voor de inhoud en vormgeving van de brief. In de loop der tijd heeft ze meerdere mederedacteurs gehad, maar het laatste jaar was zij de grote kartrekker van de Nieuwsbrief. We danken Petra voor de grote inzet waarmee ze nauwkeurig en zorgvuldig de teksten en foto’s gereed maakte voor publicatie. Greetje Kampinga gaat Petra opvolgen. Ze is zich nog aan het inwerken. We hopen dat nog andere mensen bereid zijn om haar te ondersteunen zodat de Nieuwsbrief, ook in de komende jaren, content heeft en kan blijven verschijnen.
Het heeft even geduurd maar er zijn drie nieuwe lezingenboeken gemaakt door een boekbinder in Donderen. De eerdere leverancier in een klooster kampte met productieproblemen. Het nieuwe boek 2025/2026 wordt nu in gereedheid gebracht. De boeken zien er aan de buitenkant een beetje kaal uit. De binder kon geen goud-op-snee leveren. Misschien weet iemand daar een oplossing voor?
En ten slotte op 1 maart was het al zichtbaar. De jeugdgroep is weer gestart. Elke eerste zondag van de maand worden jongeren uitgenodigd om naar de Peper te komen; tijdens de overweging gaan ze naar hun eigen activiteit. We vinden het fantastisch dat dit weer mogelijk is, dankzij Willeke van der Broek. We wensen hen veel plezier en zegen.
Namens het bestuur, Betty de Groot, secretaris
Afbeelding: glas in lood raam Pepergasthuiskerk